Jakub Staniszewski wystąpił w reprezentacji Polski U-17 w trzecim meczu eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Irlandii. Środkowy pomocnik rozegrał pełne 90 minut, a biało-czerwoni zremisowali 2:2 i zapewnili sobie awans do II rundy eliminacji.

Spotkanie rozgrywane w irlandzkim Cork było trzecim i ostatnim starciem biało-czerwonych podczas turnieju I rundy eliminacji mistrzostw Europy U-17, które w maju 2022 r. odbędą się w Izraelu. Staniszewski znów - tak jak w rywalizacji z Macedonią Północną - został desygnowany do boju przez Dariusza Gęsiora od pierwszej minuty i zanotował występ w pełnym wymiarze czasowym. Polacy po 20 minutach prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Oliwiera Sławińskiego z Zagłębia Lubin, ale trafienia gospodarzy z 27. i 61. minuty sprawiły, że spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Biało-czerwoni zajęli ostatecznie 2. miejsce w grupie i zapewnili sobie awans do II rundy eliminacji, która zostanie rozegrana wiosną 2022 roku. 32 drużyny zostaną wówczas podzielone na osiem grup. Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy grup oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie w grupie.

Jakubowi gratulujemy kolejnego występu w narodowych barwach i wyniku osiągniętego wraz z drużyną!