Bartłomiej Pawłowski swoją trwającą karierę zaczynał w ŁKS-ie Łódź, skąd wkrótce przeniósł się do Promienia Opalenica. W połowie 2010 roku zamienił ten klub na Jagiellonię Białystok. Miesiąc później wówczas niespełna 18-letni piłkarz zadebiutował na boiskach Ekstraklasy. Jednak z uwagi na nieregularną grę zawodnik lądował na wypożyczeniach w GKS-ie Katowice, Jarocie Jarocin, Warcie Poznań oraz Widzewie Łódź. I choć epizod w Katowicach pozostawił po sobie trochę do życzenia, tak pozostałe tymczasowe pobyty już wręcz przeciwnie W Jarocinie Bartłomiej zdobył 5 bramek w 14 występach, w barwach Warty zapisał 5 trafień i 2 asysty, a dla łódzkiego Widzewa zdołał zdobyć 4 gole. To właśnie Widzew zdecydował się na wykupienie Pawłowskiego z Białegostoku. 

Gracz po raz pierwszy wyjechał za granicę, kiedy to na zasadzie wypożyczenia trafił na sezon 2013/2014 do Malagi CF. Premierowy mecz w hiszpańskiej elicie przypadł na sierpień 2013r. Malaga mierzyła się wówczas z FC Barceloną. W trakcie paromiesięcznej gry dla "Boquerones" zawodnik zanotował 8 meczów i jednego gola. Jedyna bramka miała miejsce w wyjazdowym starciu z Realem Valladolid. Po powrocie do Polski niemal od razu przeszedł do Lechii Gdańsk. Ta pozyskała Pawłowskiego na zasadzie transferu definitywnego z Widzewa. W gdańskiej drużynie zagrał łącznie w 21 meczach, zdobywając w nich 2 gole. W międzyczasie został wypożyczony do Zawiszy Bydgoszcz, w którego barwach wystąpił w 15 pojedynkach, notując przy tym asystę. Nie tylko Zawiszu udało się wyciągnąć Bartłomieja z Gdańska. Po jego tymczasowy angaż zgłosiła się Korona Kielce. Kampanię 2015/2016 ofensywny pomocnik spędził więc w województwie świętokrzyskim. W 27 spotkaniach wbił rywalom 5 piłek do sieci, dorzucając do tego ostatnie podanie. 

W 2017 roku Zagłębie Lubin zakontraktowało Bartłomieja Pawłowskiego, wykupując go z klubu zza Sopotu. W przeciągu dwóch lat "Bartek" uzbierał u "Miedziowych" 68 gier, 12 trafień oraz 13 asyst. Dobra dyspozycja zaowocowała przenosinami do tureckiego Gaziantep FK, dla którego w 21 potyczkach strzelił bramkę i zanotował 3 asysty. Wtem nastąpiła ponowna wizyta na Dolnym Śląsku. Piłkarz zasilił bowiem Śląska Wrocław. Bilans gracza we wrocławskim zespole opiewał na 38 rozegranych spotkaniach, 3 zdobytych bramkach i 2 zanotowanych asystach. Przed 4 laty nowy gracz Arki wrócił do Widzewa Łódź. Graczem "RTS-u" pozostawał aż do zakończenia minionego sezonu. Wygasająca 30 czerwca umowa nie została z nim przedłużona. W Widzewie wystąpił w sumie w 116 pojedynkach, strzelając w nich 31 bramek i notując 14 asyst. Ba, przez długi okres nosił opaskę kapitańską, a w sezonie 2021/2022 awansował z zespołem do najwyższej klasy rozgrywkowej. W poprzedniej edycji rozegrał 19 ligowych meczów. Strzelił bramkę i zanotował ostatnie podanie.

Bartłomiej Pawłowski to kolejny nabytek Arki. Kontrakt "Bartka" obowiązywać będzie do końca kampanii 2026/2027. Sam 33-latek zdążył już przywitać się z kibicami: "Cześć, Arkowcy! Zaczynamy wspólną walkę o powrót do Ekstraklasy. Widzimy się na stadionie" - powiedział przed klubowym obiektywem.

W Ekstraklasie: 268 spotkań, 42 gole i 30 asyst,
w I lidze: 34 mecze, 10 goli i 4 asysty (cdn.).

"Bartek", witamy w lepszej części Trójmiasta! Życzymy Tobie powodzenia w Żółto-Niebieskich barwach.