Daniel Kajzer – 7,52. Wyciągnął dwa strzały Sobczaka, przy których musiał się mocno nagimnastykować. Do tego dołożył kilka ważnych interwencji. Nie zawsze prezentował się pewnie przy wznawianiu gry, ale nadrobił ten deficyt z nawiązką, strzegąc dostępu do bramki żółto-niebieskich. Bardzo dobry powrót niespełna 31-latka między słupki.

Bartosz Rymaniak – 7,93. Strzelił bardzo ładnego gola na wagę trzech punktów dla Arki, a wcześniej odegrał też kluczową rolę przy bramce wyrównującej, kiedy dośrodkowywał na głowę Czubaka, którego strzał dobił Skóra. W defensywie również 33-latek spisał się bez zarzutu. Najlepsze jak dotąd zawody prawego obrońcy w żółto-niebieskich barwach.

Michał Marcjanik – 4,54. Najmniej stabilne ogniwo łańcucha defensywnego gdynian. Dał się wyprzedzić Sobczakowi przy bramce dla Zagłębia, a biorąc pod uwagę pełne 90 minut, nie był to obrazek wyrwany z kontekstu. Liczymy na wyższą dyspozycję w dalszej fazie rundy.

Ołeksandr Azacki – 6,11. Zaliczył udany debiut w barwach Arki, wyglądał stabilniej od Marcjanika w centrum defensywy, wyróżniał się spokojem, wygrywał pojedynki powietrzne. Na minus trzeba jednak odnotować sytuację z 73. minuty, kiedy stosunkowo łatwo dał się ograć Sobczakowi.

Dawid Gojny – 6,34. Był uważny w defensywie i zaangażowany w odbiory futbolówki, pokazał się jako zawodnik bardzo aktywny. Odegrał kluczową rolę przy golu na 2:1 dla żółto-niebieskich, kiedy dośrodkowywał w szesnastkę Zagłębia, Jończy w nieudany sposób próbował zażegnać niebezpieczeństwo, a wszystko skończyło się bramką Rymaniaka. Debiut na plus.

Kacper Skóra – 6,48. Strzelił trzeciego gola w sezonie, dobijając główkę Czubaka w zasadzie do pustej bramki. Poza zdobytą bramką niespecjalnie się jednak wyróżniał, brakowało mu dynamiki i częstego bycia pod grą.

Adrian Purzycki – 5,18. Przeciętne zawody 25-latka, który nie potrafił opanować chaosu w środku boiska, przytrzymać piłki ani dać zespołowi poczucia bezpieczeństwa. Wyglądał mocno elektrycznie, a szybko złapana kartka spowodowała dodatkowo konieczność asekuracyjnej gry.

Janusz Gol – 6,38. Najjaśniejsza postać w środku pola Arki. Trzykrotnie zagrał co prawda prosto pod nogi rywala, ale był bardzo aktywny w odbiorze futbolówki, umiejętnie czytał grę, doskonale czuł ustawienie przeciwnika, dużo widział. W defensywie dał drużynie znacznie więcej niż Purzycki.

Hubert Adamczyk – 5,17. Dyskretny występ niespełna 25-latka, który rzadko w ogóle otrzymywał piłkę do nogi, bo w bałaganie tego spotkania futbolówka nieczęsto docierała do gdyńskiej ofensywy. Kiedy jednak otrzymywał już szansę na zaprezentowanie umiejętności, wybierał rozwiązania schematyczne i minimalistyczne.

Omran Haydary – 5,54. Gdyby nie jego strzał sprzed pola karnego w 45. minucie, żółto-niebiescy zakończyliby pierwszą połowę bez żadnego uderzenia. Za tę próbę należy mu się plusik, ale biorąc pod uwagę przebieg całej rywalizacji, nieco bardziej aktywny stał się dopiero w końcówce.

Karol Czubak – 5,95. Miał wyraźny udział przy bramce wyrównującej, bo jego strzał głową dobił Skóra. 23-latek włożył ogromną pracę w walkę fizyczną z obrońcami Zagłębia i wykonał wielką robotę, z której korzystali koledzy. Musi jednak pracować nad skutecznością, bo w sobotę miał cztery świetne sytuacje, a tylko w jednej z nich zdołał trafić w światło bramki.

Luan Capanni – 5,72. Zmienił w drugiej połowie Purzyckiego i przez większość swojego pobytu na murawie toczył boje w środkowym sektorze boiska, z których wychodził z różną skutecznością. Wyróżnił się za to w ofensywie, w 80. minucie zagrywając świetną prostopadłą piłkę do Czubaka w pole karne sosnowiczan.

Mateusz Stępień, Mateusz ŻebrowskiPrzemysław Stolc – grali za krótko, by zostać ocenieni.